Haber

BinBin’in Scooter Buluşması Gündemi Hakkında Açıklaması

Elektrikli scooter, İstanbul gibi trafik sorununun yaşandığı büyük şehirlerde ulaşıma çevreci ve pratik bir alternatif olarak tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor. BinBin olarak trafikteki bu yeni araçların şehir hayatını destekleyecek şekilde var olması için yapılan tüm düzenlemeleri canı gönülden destekliyoruz. Başta scooter olmak üzere tüm mikromobilite ve paylaşımlı ulaşım çözümlerinin uzun vadeli sürdürülebilirliği için bunun değerli olduğuna inanıyoruz.

Bu kapsamda yerel yönetimlerle yakın çalışmaya ve işbirliği yapmaya özen gösterirken, konu ile ilgili çıkarılan yönetmeliklere de hızla uyum sağlarız. Park halindeki skuterlerin yayaları rahatsız etmesini önlemek için park yerlerinin önemine inanıyoruz. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ile gerekli bilgileri paylaşarak scooter yoğunluklarını belirlemelerine ve ortaya çıkan ısı haritasına göre oluşturacakları park alanlarını daha aktif belirlemelerine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca BinBin olarak herkesin örnek alacağı scooter park istasyonu çalışmamızı şubeye girdiğimiz günden beri geliştiriyor ve uyguluyoruz. Bugün prestijiyle 8 ilde toplu taşıma durakları, alışveriş merkezleri önlerinde 58 scooter park istasyonu kurduk. Yeni istasyon oluşturma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor ve 2023 yılı sonuna kadar park istasyonu sayısını 5 kat artırmayı hedefliyoruz. Saha ekiplerimiz, hatalı park edilen araçları en kısa sürede toplamak için elinden geleni yapıyor. Kullanıcılarımızı araçlarını yol kenarları yerine BinBin veya belediye otoparklarına bırakmaya teşvik edecek uygulamaları da hayata geçirdik. Kullanıcılarımıza cihazlarını belirlenen alanlara park etmeleri halinde indirimler tanımlayarak, scooterlarımızın şehir hayatını kolaylaştıracak şekilde konumlandırılmasında kullanıcılarımızın aktif rol oynamasını sağlıyoruz.

Son olarak belirlenen limitlerin çok üzerinde scooter sayısı ile ön plana çıkan Kadıköy Bölgesinde yasal olarak belirlenen toplam scooter sayısı üzerinden şirketimizin kotasına uygun olarak faaliyetlerimizi sürdürmekte olup, çevre ilçelerden kullanıcılarımızın sürüşleri sonucu bölgeye gelen scooter’ları en hızlı şekilde dengelemek için kendi operasyon grubumuzla birlikte çalışıyoruz. Gerekli önlemleri aldığımızı kamuoyuna bildiririz. Bulunduğumuz tüm şehirlerde günlük hayatı aksatmayacak, aksine kolaylaştıracak şekilde operasyonlarımızı yürütmek için tüm yetkililerle iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu