Sağlık

Bodrum Belediyesi Çalışanlarına Yönelik Psikolojik İlk Yardım ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Çalıştayları Düzenlendi

BodrumBelediye tarafından ‘Tarla Çalışanlarına Psikolojik İlk Yardım’ ve ‘Cinsiyet Rolleri’ çalıştayları düzenlendi.

Bodrum Müdürlüğe bağlı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bürosu işbirliğiyle 3 Mayıs Çarşamba günü Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda Maneviyat Öğreticisi Ada Ümmühan Köse tarafından “Tarla Çalışanlarına Psikolojik İlkyardım” çalıştayı ve Bodrum Hanımlar Atölyesi gerçekleştirildi. Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği. ‘Cinsiyet Rolleri’ atölyesi Dayanışma Derneği’nden Füsun Doğan tarafından düzenlendi.

İlk çalıştayda, sahada çalışan işçinin travmaya duyarlı hizmetini merkeze alan işlemlere katkı sağlamak ve hizmet sürecinin sahada yürütülebilmesini sağlamak amacıyla manevi güçlendirme ve pekiştirme konularında detaylı paylaşımlar yapıldı. uzun koşu; İkinci çalıştayda ise toplumsal cinsiyet rollerinin nasıl ayrımcılık ve eşitsizlik yarattığı ve bu bağlamda yapılması gerekenler hakkında bilgiler paylaşıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışanlarına verilen atölye çalışmalarına 25 işçi katılırken, eğitimler belli bir program dahilinde devam edecek.

Kaynak: ANKA / Kadın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu