Haber

Bursalı ‘AK Kadın’dan 550 kutu mutfak takımı

HATAY (İGFA) –Asrın felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren tüm kademeleriyle sahada olan AK Parti, başta kadın kolları olmak üzere kadın ve çocukların ihtiyaçlarının tespiti ve temini için seferber oldu.

Çadır kentlerin kurulması ve kısa sürede konteyner kentlere geçiş, ihtiyaçları farklı bir noktaya getirdi.

AK Hanımlar, deprem sonrası kesikli yerleşim yerlerine sığınan depremzedelere tencere-tava, çaydanlık, tabak-kase, bardak, çatal-bıçak saklama kapları, ekmek bıçağı ve masa örtülerinden oluşan yardım kutuları destek olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz, “6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen, tüm Türkiye’yi derinden sarsan depremleri maalesef yaşadık. ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirildi. İllerimizde deprem başladığından beri seferber olduk. Çadır kentlerimizde ve konteyner kentlerimizde depremden etkilenen vatandaşlarımızı ziyaret ederek onları yalnız bırakmadık. İllerimize gelen depremzedeleri kaldıkları yerlerde ziyaret ederek destek olduk” dedi.

Durmaz, Genel Müdürlük Kadın Kolları Başkanlığı tarafından başlatılan ve 70 ilin katılımıyla desteklenen kampanya kapsamında Bursa Teşkilatları olarak tüm il, ilçe ve mahalle teşkilatı üyelerinin destekleriyle 550 koli hazırladığını bildirdi. İlk günden bu yana depremzedelerimizi yalnız bırakmayan ve kampanyamıza destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu zor günleri birlikte atlatıp, yaralarımızı birlikte saracağız.”

kesan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu