Haber

Ekvador’da Pilot Uçağa Çarpan Dev Kartalın Kokpite Girmesine Rağmen Sakin Kaldı

Ekvador’da bir pilot, dev bir kartalın uçağın penceresinden kokpite girip kanlar içinde kalmasına rağmen soğukkanlılığını korudu.

Filo lideri Ariel Valiente adlı uçağın kaptanı Vinces’in Los Ríos Bölgesi’nde başına gelen vahim olayın görüntülerini videoya çekip paylaştı.

Görüntülerde, yüzü ve üniforması kanlar içinde pilotun üzerinde asılı duran ağır yaralı kuş görülüyor, ancak uçağı sakince yönlendirmeye devam etti. Pilot Vinces, geçirdiği kazaya rağmen eğitim uçuşunu planlandığı gibi tamamladıktan sonra iniş yaptı.

Havacılık yetkilileri, olay anında uçağın irtifasını veya hangi rotayı izlediğini belirleyemiyor. Dev kuşun çarpışmadan birkaç dakika sonra öldüğü belirtildi.

Nisan ayında bir yolcu uçağı pilotunun motorlarından birine kuş çarpması sonucu acil iniş yapmak zorunda kaldığı bir olay yaşandı.

Bu olay, Kolombiya’nın San Andrés Adası’ndan Bogotá’ya seyahat eden Avianca havayolu şirketinin AV9377 uçuşu sırasında meydana geldi.

Görüntülerde, uçağın kalkışından hemen sonra motorlardan birinden alevlerin çıktığı görülüyor.

Uçak, Nikaragua kıyılarına yakın ancak Karayip Denizi’ndeki Kolombiya’ya ait San Andrés’deki Gustavo Rojas Pinilla Uluslararası Havalimanı’na dönmek zorunda kaldı.

Airbus A 320-214 başarılı bir acil iniş yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu