Haber

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak Hatay’da gençlerle buluştu

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Müdürü Osman Çakmak, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde öğrenci ve sporcularla bir araya geldi.

Ekim ayında Türkiye’de Ampute Futbol Dünya Kupası’nı kazanan milli takımın teknik direktörü Çakmak, Yayladağı Belediyesi’nin düzenlediği ‘Gençlerle Söyleşi’ programında futbolculuk serüvenini ve milli takıma seçilme sürecini anlattı. kültür merkezi.

Başarmak için inanmanın değerine vurgu yapan Çakmak, “Biz bu kupayı büyük emeklerle kazandık. İnanarak ve azimle çalışmaya devam etmelisiniz. Asla moralinizi bozmayın. Derslerinize çalışıyorsanız, öğretmenlerinizi ve velilerinizi dinleyin. , başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.” söz konusu.

Ay-yıldızlı formayla dünya kupasını kazanmış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Çakmak, “Ailem ve öğretmenlerim bana hep ‘Vatanına, vatanına, milletine hayırlı evlat ol’ derdi. Çok şükür başardık.” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy, Ampute Milli Takımı’nın başarısını gururla izlediklerini belirtti.

Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, bu mücadele ve azmin gençlere örnek olmasını dileyerek, Çakmak’a ve milli takıma bundan sonraki şampiyonalarda başarılar diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ise azmi ve inancıyla dünya kupasını Türkiye’ye getiren Ampute Milli Takım Teknik Direktörü Çakmak’ı konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve soruları yanıtlayan Çakmak, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Çakmak, formu imzaladı.

Programın sonunda Yayladağıspor Kulübü tarafından takımın forması Çakmak’a hediye edildi.

Görüşmeye Cumhuriyet Başsavcısı Can Kara ile AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu