Haber

Bakan Tekin açıkladı… Öğretmenlerin aile mazeretlerine ek haklar!

ANKARA (İGFA) –Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin aile birliğinin sağlanması için yeni bir adım atıyor.

Söz konusu atamalarda aile birliğinin sağlanması amacıyla Bakanlık, öğretmenlerin alanlarında ihtiyaç duyulan bir eğitim kurumu normuna ilişkilendirilmek amacıyla tercih ettikleri illere yer değiştirme başvurularını almaya başladı. 27 Ocak tarihine kadar yapılacak başvurularda norm aşımı olmayacak.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı değerlendirmede, öğretmenlerle göreve geldikleri günden bu yana her fırsatta görüştüğünü ve taleplerini aldığını belirtti. Gelen talepleri norm aşımı yaratmadan tekrar değerlendirerek yeni bir değerlendirme yapma kararı aldıklarını belirten Tekin, insanlık tarihine her zaman yön veren büyük medeniyet birikimimizin temel yapı taşlarından biri olan “Aile” dedi. toplumumuzun özü ve milletimizi var eden en değerli unsurdur. “Nesillerin inşasında böylesine yapısal ve eğitici bir işlevi olan aile kurumunu karar süreçlerimizde her zaman merkeze alıyoruz” dedi.

BAŞVURULAR 24-27 OCAK’TA YAPILACAK

2024 yarıyıl tatili öğretmenlerinin mazeret nedeniyle yer değiştirme duyurusu kapsamında, ön başvurusu onaylanan öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri için aile birliğinin sağlanması amacıyla 24-27 Ocak tarihleri ​​arasında ek yer değiştirme başvuruları alınacak. Aile birliği bahanesi ile atama işlemleri henüz tamamlanmamış olanlar. Aile birliğine ön başvuruda bulunan öğretmenlerin çalıştıkları ildeki veya duyuru ekinde yer alan 23 ilden birindeki tercihleri ​​dikkate alınarak değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu