Haber

Erdoğan, Davutoğlu’nun sözlerine isim vermeden atıfta bulundu; sonraki tepki bomba

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun gündeme bomba gibi düşen “Seçilmiş cumhurbaşkanımız ‘ben karar veririm’ derse kriz çıkar, yeniden seçime gideriz” açıklaması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken açıklama geldi.

DERİN BİR “AH” ALIR

Eski yol arkadaşı Davutoğlu’nun ismini vermeyen Erdoğan, “Masa kurdular, etrafındaki herkes farklı ses çıkarıyor, herkes ayrı hesap yapıyor. Anayasayı da okumadılar” dedi. sözlerini o anlarda dile getirdi ve “Aaah ah… Neyse oldu” dedi.

“YALNIZCA KAYIP DOSTU BUNLAR”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Masanın altına ve üstüne sakladıkları görünmez ortaklar farklı tellerde çalıyorlar. Fol yok, yumurta yok. Bunlar sadece israfçı. güzellikleri vatan ve millet istiyordu, biz onlara rağmen her sanat ve hizmeti nasıl yaptıysak Türkiye 21. Yüzyılı da aynı şekilde yaşatacağız.”

KILIÇDAROĞLU’DAN CEVAP

Davutoğlu’nun gidişinin ardından gözleri çevrilen Kılıçdaroğlu, “Bu iş birliğinde altı partinin müthiş bir stratejik değeri var. Yüzde 1, yüzde 3, yüzde 25, yüzde 50’ye bakamayız. Bu çabalar çok pahalı. Bizde iki tane var. farklı kriterler.genel lidere göre her biri eşittir.bu nedenle öyle ikili bir mekanizma kuracağız ki siyasi partiler kanununa göre altısının da sistemde olmasını istiyoruz,olsa çok güzel olur Başkan yardımcısı var. Demokratik sistem, temsili demokrasi de hangi partinin kaç oy aldığıyla alakalıdır. Ona göre şekillenir” dedi.

niluferajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu