Haber

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylık yemeğine katılmadı

Geçtiğimiz Cuma günü 6 kişilik masadan ayrılan Güzel Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na yapılan Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklifinin kabul edilmesiyle yeniden seçildi. masanın üstündeoturdu.

Akşener, Kumar masasında, noter masasında olmayacağız. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını reddederek 6’lı koalisyondan ayrıldı.Daha sonra aday Kılıçdaroğlu’nun teşekkür konuşmasında somurtkan sözleriyle yeniden masaya gelen ve dikkatleri üzerine çeken Akşener’den yeni bir adım geldi.

CNN Türk ekranındaki gelişmeyi değerlendiren Gazeteci Hande Fırat, adaylığın açıklanmasının ardından liderlerin yemeğe geçtiğini söyledi.

“MERAL AKŞENER YEMEĞİNE KATILMADAN GİTTİ”

Hande Fırat’ın olayla ilgili açıklaması şöyle:

“Meral Akşener Saadet Partisi’ndeki yemeğe kalmadı. Sebebini bilmiyorum ama şimdilik diğer liderler yemeğe gittiler. Meral Hanım kalmayıp gitti. Bu nedenle diğer liderler toplantıdan sonra birlikte yemek yediler. , ama Meral Akşener o masada yoktu.”“YENMEYECEĞİZ”

İyi Parti’nin zincirlenmişAkşener’in geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar:

“Kirli pazarlıkları reddederek bu günlere geldik. Alışılmış yenilgilerin karşısına çıktık. İşte bu noktada Yeter Parti kıstırıldı, dayatmaya zorlandı, sıtmadan ölümün ortasında bir seçim yapmak zorunda kaldı. elbette boyun eğmeyecektir.

Ceketimi asarsam aday olur diyenlerin önünde dik durduk ve durmaya devam edeceğiz.

“KİŞİSEL HEDEFLER TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDER”

Dün nihayet ortak Başkan adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti tek isim dile getirerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ‘evet’ dedi. İki isim açıkladık, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ydu.

Yenilgilerle büyüyen küçük hesaplar, 85 milyonluk mübarek zafere tercih edildi. Kişisel hırslar Türkiye’ye tercih edildi.

“OYUN MASASINDA VEYA NOTER MASASINDA OLMAYACAĞIZ”

Üzülerek belirtmek isterim ki dün itibariyle 6’lı masa millet iradesini kararlarına yansıtma yeteneğini kaybetmiştir. Kumar masasında, noter masasında olmayacağız.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu